International digital journal N 1

Friday, April 19, 2024

Апатія у підлітків: точка зору молодого покоління

Смотрите также

Наши партнеры
Реклама

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Настя Костюкова

Всі знають, що підлітковий вік найскладніший. На жаль, часто підлітки не можуть поділитися своїми почуттями та переживаннями з батьками, бо думають, що вони їх не зрозуміють. Частково це правда.

Деякі дорослі пам’ятають своє виховання у Радянському союзі і керуються фразою: “Ніхто зі мною не говорив, моїми проблемами не цікавився, і нічого, виросла нормальною людиною”. Тобто батьки діляться на два табори: перші немов забувають власні підліткові переживання, а інші, навпаки, пам’ятають і хочуть дати дітям те, чого в них не було, а саме батьківську підтримку.

Але іноді проблема криється у тому, що людина не може зрозуміти свої почуття і тому не може їх описати і попросити про допомогу. Одним з таких станів є апатія.

Найчастіше вона проявляється як відсутність будь-яких емоцій або бажання щось робити.

В такі моменти підліткам необхідна підтримка.

Питання у тому, як її запропонувати, бо людині не хочеться ні з ким спілкуватися. Є бажання просто сидіти в кімнаті, плакати або думати.

Один з кращих варіантів допомогти в такі моменти — кожного дня намагатися підняти настрій якимось дрібничками, жартами і найголовніше розмовляти з підлітком. Розпитувати про проблеми.

Скоріше за все ви почуєте на ваше запитання “що тебе тривожить?” відповідь : “Нічого. Не важливо“. Припиняти розмову на цьому не можна. Спробуйте пояснити, що щоб там не було

все можна вирішити!

Поділіться якоюсь історією з власного дитинства, розкажіть щось, про що раніше мовчали. Така несподівана відвертість з вашого боку допоможе підлітку відкритися, покаже, що ви теж проходили через переживання і проблеми.

Покажіть дитині, що у вас теж були тяжкі часи в житті, ви теж переживали. Розкажіть, як ви з цим справлялися, запропонуйте декілька варіантів активностей: шопінг, перегляд фільму зі смаколиками, прогулянка у парку тощо.

Якщо ж ви не можете знайти підхід до підлітка, усі спроби не працюють, розмова не складається, тоді варто звернутися до спеціаліста-психолога.

Найголовніше — це розмовляти і показувати підлітку, що він важливий, що ви завжди допоможете йому вирішити будь-які проблеми з якими він стикнеться.

Main photo by Kinga Cichewicz on Unsplash

настя костюкова
Настя Костюкова
+ posts
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

РЕКЛАМА НА САЙТЕ: [email protected]

Вы строите личный бренд и мечтаете, чтобы о вашем продукте узнали? Наша команда готова помочь с разработкой идеи и воплощением проекта в реальность. Напишите нам!