Твої слова про iнших. Притча

Смотрите также

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Все, що ти кажеш, говорить про тебе. Особливо, коли ти говориш про інших.

За певними стереотипами і установками з дитинства я завжди вважала, що людина говорить сама за себе, а думка про когось говорить тільки про того, про кого говорять.

Але з часом все більше і більше мені приходило підказок зовні, які стали відкривати мені очі  і сіяти в мені мудрість.

Глибоке усвідомлення, що стало моїм відкриттям, значно збільшило кут погляду на світ і людей. Це було схоже на просвітління і стало величезним поштовхом до внутрішніх змін.

Рисунок1
Ph  Наталі Орел

І моє просвітління в цій темі розпочалось з тих пір, як я прочитала цю притчу:

Одного вечора на порозі свого будинку сидів чоловік, що насолоджувався прохолодою…

По дорозі йшов перехожий. Побачивши старого, подумав: “Ця людина лінива, напевно він не працює і цілими днями сидить на порозі свого дому”.

Трохи пізніше йшов інший, він подумав: “Цей чоловік старий бабій, сидить тут, щоб дивитись на молодих дівчат, що проходять повз”.

Згодом проходив лісник, подумавши: “Ця людина дуже трудолюбива. Старий цілий день працював, а зараз насолоджується заслуженим відпочинком”.

Насправді ми не можемо знати напевне нічого про старого, але, навпаки, багато чого можемо сказати про перехожих:

Перший був лінивим.

Другий – бабій.

Третій – трудяга .

Все, що ти кажеш – говорить про тебе, особливо, коли ти говориш про інших… .

Рисунок2
Photo by  Наталі Орел

Тепер я дуже уважно слухаю людей, а саме, що вони говорять про інших. Йдучи на побачення, до прикладу, я уважно слухаю, що чоловік каже про своїх друзів, колег, людей навколо нас в той момент, але найцікавіше, що він думає про колишніх дівчат/дружин.  Це для мене означає значно більше того, що людина розповідає сама про себе. I тепер я обираю людей в своє коло спілкування саме за цим критерієм. Тепер я ще більш ворожо ставлюсь до пліток, критики когось без його відома чи обговорення чужого життя.

От просто притча внесла такі величезні зміни у моє життя, я її прочитала одного разу і запам`ятала. Згодом я цитувала її у постах свого блогу в інстаграм, вона змінила моє сприйняття людей і навіть думку про багатьох знайомих.

А ще це був поштовх до власних змін. Інколи я сама себе ловлю на думці і уважно слухаю, що я думаю/говорю про інших і роблю висновки, що це говорить про мене. Дуже цікаво і важливо спостерігати за собою ніби зі сторони.

Сподіваюсь, і вас ця притча розкриє по-новому або підтвердить ваші, вже існуючі, погляди.

Уляна Степаненко
Coffee Time journal | + posts

Розробник Coffee time journal, амбасадор CTJ в Україні, журналіст "Міжнародної асоціації журналістів в Україні та ЄС", інтерв`юер, вокаліст, мікроблогер, засновник Громадської організації, громадський діяч.

spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img